Příliš vysoký cholesterol ovlivňuje i kvalitu sexu, jak ho snížit?

Na kvalitě sexuálního styku záleží, to bezesporu potvrdí každý. Věděli jste ale, že například vysoký cholesterol má vliv na kvalitu pohlavního styku? Vysoký cholesterol je tichý zabiják a mnohdy ani nevíte, že by se tento problém mohl týkat i vás. A právě například poruchy erekce mohou být u mužů znakem vysokého cholesterolu, protože krev špatně, například nedostatečně, cirkuluje do penisu, což může být znakem špatné průchodnosti cév vlivem vysokého cholesterolu.

Pražská IKEM přišla s nelichotivou studií. Odhaduje se totiž, že zvýšený cholesterol má přibližně 70 % populace v České republice. A desítky procent o tom ani netuší. Podstatnou část tvoří dnes i děti.

Jak snížit cholesterol?

Vysoký cholesterol je opravdu životu nebezpečný problém, proto je velmi vhodné pátrat po tom, jak snížit cholesterol. Naštěstí je mnoho způsobů, jak je možné snížit cholesterol dokonce bez léků. Měli byste se však vždy poradit s lékařem, zda jsou u vás léky nutné či nikoli. Lékař je jediný, kdo může kvalifikovaně zhodnotit váš zdravotní stav pomocí odborného vyšetření. Nadměrná hladina cholesterolu totiž přináší značná rizika zdravotního stavu.

  • začněte hubnou, kila navíc značně zvyšují riziko LDL cholesterolu
  • žijte aktivně, denně zkuste cvičit alespoň 30 minut
  • pokud kouříte, přestaňte nebo to alespoň razantně omezte
  • alkohol konzumujte občas a v rozumné míře
  • jezte zdravě, žádné fastfoody a kila navíc
  • nevystavujte se dlouhodobě nadměrnému stresu
  • pokud máte vysoký cholesterol v rodině, sledujte svou hladinu cholesterolu pravidelně

Zjistěte několik hlavních a zásadních příznaků vysokého cholesterolu, abyste věděli, zda je vysoký cholesterol pravděpodobně také u vás strůjcem mnoha zdravotních komplikací. Jestliže na sobě tyto příznaky pozorujete, je vhodné navštívit lékaře co nejdříve. Při mírně zvýšeném cholesterolu nebo jako prevence může pomoci doplněk stravy. Cholesten recenze vám přináší detailní recenzi produktu na snížení vysoké hladiny cholesterolu.

Pozor na menopauzu a vysoký cholesterol u žen

Rizikovým faktorem u žen je vysoký věk. Ženy s přibývajícím věkem mají mnohem větší riziko zvýšeného cholesterolu. A právě ženy v tomto věkovém období musí ale také bojovat s menopauzou. Menopauza přichází přibližně od 45. do 50. roku života. Tělo ženy je v tuto chvíli velmi oslabeno, navíc může docházet k horšímu zvládání menopauzy a jejich příznaků, jako jsou například návaly horka, nadměrné pocení, buzení během noci či úzkosti.

468x60.png

další články