Jaký je ideální počet sexuálních partnerů?

Počet sexuálních partnerů je vždycky tak trošku ošemetná věc. Kolik je ideální číslo? Není to moc? Není to málo? Pořád nad tím přemýšlíte, když se vás na to partner zeptá. Mám jich pár ubrat? Nebo naopak přidat? Říká se, že muži si většinou dvě sexuální partnerky ke skutečnému počtu přidají a ženy naopak dva sexuální partnery odečtou, než je skutečný počet. Muži se prý chtějí zvýšit své ego a ukázat, že mají zkušenosti, ženy naopak chtějí vypadat jako slušné a ne ty, co střídají partnery jako ponožky. Je tomu skutečně tak? Podle mnohých ne, dnes přece není problém přiznat se k sexuálním partnerům, je to zcela přirozené.

Ideální počet je veli individuální číslo pro každého zvlášť. Někomu vyhovuje, že si budou navzájem jedinými sexuálními partnery po celý život, někdo si myslí, že čím víc, tím líp. Asi oba tyto příklady jsou extrémy. Jeden sexuální partner po celý život? To nepoznáte v posteli nikdy nikoho jiného než partnera? Nemáte žádné srovnání, nevíte, jestli je váš partner dobrý či špatný, protože zkrátka nic jiného neznáte. Minimálně jedno srovnání by se určitě hodilo. A druhý extrém? To je opravdu moc. Čím víc tím líp určitě v sexuální rovince nefunguje. Takový muž či žena vypadají jako promiskuitní lidé a lidé, kteří se moc nechtějí vázat a chtějí se spíše jen pobavit a pak jít dál.

Jaký je tedy ten ideální počet? Podle jedné seznamky, která dělala na toto téma průzkum, se ukázalo, že muži a ženy se v tomto ohledu sešli v názoru a shodli se, na číslovce deset. Toto je podle všech zlatá střední cesta. Menší počet je brán tak, že člověk je nezkušený a pokud je počet vyšší, než deset je brán takový člověk jako příliš promiskuitní. Zvláštní je, že z průzkumu také dále vzešlo, že dvě třetiny žen vůbec nechtějí znát počet sexuálních partnerek svého protějšku. Z mužů to nechce vědět asi třicet procent.

V průzkumu se dále objevuje také to, že asi jedenáct procent tázaných žen a deset procent tázaných mužů bere jako ideální počet svých sexuálních partnerů od desíti do třiceti. Jen asi tři procenta mužů i žen chtějí mít doma a hlavně v posteli někoho, kdo měl víc jak třicet sexuálních partnerů. Mají povětšinou strach z toho, že se dotyčný nechce vázat, že má moc zkušenosti a v neposlední řadě také to, že může být nějak nemocný. Pokud měl váš partner víc jak deset partnerek, požadují obvykle ženy testy na různé pohlavní choroby a zejména na virus HIV. A upřímně, není se čemu divit.

Ideálem a tedy takovou tou zlatou střední cestou je tedy číslovka deset. Co na to říkáte? Přijde vám tato číslovka v pořádku? Není to přehnané? Nebo není to naopak málo? Každý má na toto téma jistě svůj názor a to je plně v pořádku, Nechcete si přeci přisvojovat názory nějakého průzkumu, jen protože to říká právě průzkum. Co na tom, že to říká průzkum, když vy to tak necítíte? Přesně tak! Záleží na tom, jaké číslo je pro vás ideální a tím se taky řiďte.

Samozřejmě asi to není jen o tom, kolik sexuálních partnerů mít chcete, ale jak se život vyvíjí. Někdo již dosáhl s momentálním partnerem počtu desítky a najednou se rozejdete. Co pak? Už nikdy s nikým nespat? Už si nikoho nenajít? To určitě ne. Neřešit to a naplno se pustit do nového hledání. Možná budete mít štěstí a najdete partnera mezi těmi třiceti procenty, kteří ani nechtějí vědět, kolik sexuálních partnerů jste měli.

468x60.png

další články