Deset jídel pro mužské sexuální zdraví

Mužská sexualita se od ženské celkem odlišuje. Jaké je tedy vhodné jídlo pro mužské sexuální zdraví? Rozhodně to není pořádný řízek se salátem a pivo. Pokusili jsme se vybrat deset zajímavých potravin, které mužům prospějí a díky nimž zůstanou zdraví a plní sexuální energie.

1) Jako první bychom měli zmínit čokoládu. Jestliže muž patří k milovníkům sladkého jídla, pak by pro něj mohla být vhodná tmavá čokoláda. Musí se samozřejmě vybrat ten nejlepší tmavý druh. Díky tmavé čokoládě se zlepšuje krevní oběh. V čokoládě obsažené flavonoidy dokážou snižovat vysoký krevní tlak a také cholesterol. Muži se špatným prokrvením mívají potíže s erekcí, takže se dá prohlásit, že jídla, která jsou zdravá pro srdce, se skvěle hodí i pro udržení zdravé sexuality. Obdobně jako čokoláda funguje též zázvor, který zároveň funguje protizánětlivě.

2) Krevety, mušle, ústřice a další mořské plody fungují jako bohatý zdroj zniku pro lidské tělo. Ten se hodí nejen pro dobré fungování srdce a na imunitu, ale také na zdraví reprodukčních orgánů, což je velmi důležité pro sexuální zdraví. Nižší hladina zinku v mužském organismu způsobuje nižší kvalitu vyprodukovaných spermií a v krajním případě dokonce mohou způsobit i mužskou neplodnost. Konkrétně ústřice jsou navíc považovány za vynikající afrodiziakum. Jestliže by muž měl averzi vůči mořským plodům, dá se zinek najít i v krůtím, hovězím a kuřecím masu.

3) I ořechy mohou mít vhodné účinky na mužskou sexualitu. Vlašské ořechy i jiné odrůdy v sobě mají bílkoviny, vlákninu a v neposlední řadě také výše zmiňovaný zinek. Pro muže se hodí i slané pistácie, které v sobě mají vysoký obsah rostlinných sterolů, které se hodí na snižování cholesterolu. Dále obsah selenu povzbuzuje imunitní systém a fungování štítné žlázy. Navíc burské ořechy v sobě mají arginin, což je přesně ta látka, kterou najdeme i v mnohých přípravcích na zvýšení erekce.

4) Dalším velice užitečným zdrojem živin pro mužské tělo je libové hovězí maso. Červené maso v sobě obsahuje dostatečné množství proteinů, které napomáhají s budováním svalstva a přispívají k celkové vitalitě. Libový steak má navíc jenom o něco málo více tuku, než kolik je ho obsaženo v kuřecích prsech. Hovězí maso funguje jako velmi kvalitní zdroj aminokyseliny zvané leucin, jež zvyšuje výkonnost a sílu svalů. Ta samá aminokyselina se dá najít též v mléce, potažmo mléčných výrobcích všeobecně. Velmi výživný je třeba takový jogurt.

5) Stranou zájmu by neměly zůstat určitě ani obyčejné vejce. Ty v sobě mají látku zvanou lutein, která je dobrá pro lidský zrak. Dále se ve vejcích nachází obsah proteinů, které jsou důležité pro svalstvo a mužnost. Chybět nemůže ani železo na sílu.

6) Zatím nezazněl název žádného ovoce, což by se mělo určitě napravit. Doporučit totiž můžeme avokádo. Avokádo má sice pověst poměrně tučného jídla, nicméně to nám vůbec nevadí. Díky obsahu tuku dokáže snížit hladinu cholesterolu celkově, ale hlavně hladu tzv. LDL. Díky domu zůstanou cévy zdravé, což je samo sebou naprosto nezbytný předpoklad pro zdravou mužskou erekci. Mononasycené tuky obsáhnuté v olivovém oleji a ořeších by měly nahradit nasycené tuky a transtuky. Celkově by měl tuk tvořit maximálně čtvrtinu až 35 procent denního energetického přísunu.

7) Ve výčtu potravin vhodných pro mužské sexuální zdraví nemůže za žádných okolností chybět ani sója. Tu mnozí odborníci považují jako nejlepší možno potravinu při boji proti rakovině prostaty. To ovšem prokázala i velká studie, která do sebe zahrnula výsledky z přibližně čtyřiceti dalších národních výzkumů. Vyzkoušet se vyplatí i exotické jídlo. Můžete vyzkoušet tofu či si objednat polévku miso a sojové mléčné výrobky. Zkouškou rozhodně nic nezkazíte.

8) Ve vyváženém mužském jídelníčku by neměly chybět ani tučné ryby. Mastnější mořské ryby, jakými jsou losos, sardinky, sleď či halibut, patří ke skvělým zdrojům zdravého tuku - omega 3 nasycených kyselin. Díky tomu chrání srdce před různými nebezpečnými onemocněními, která jsou velice častým zabijákem právě u mužské části populace. Riziko snižují už pouhé dvě porce během jednoho týdne.

9) Dosud jsme se věnovali pouze konkrétním pokrmům a potravinám. Nyní se zaměříme všeobecně na zeleninu. Salát většině mužů příliš nechutná, avšak přílohy jako špenát, brokolici, růžičkovou kapustu nebo kapustu je většina mužů schopná pozřít. Tento výčet zeleniny prospívá zraku, ale také prostatě. Listová zelenina v sobě obsahuje veliké množství luteinu a zeaxeanthinu. Stejně tak oranžová zelenina je zdrojem betakarotenu, luteinu a vitamínu C. Tyto látky též vhodně působí proti zvětšování prostaty. Proti rakovině se perfektně hodí rajčata, která v sobě mají obsažen lykopen, který se neztratí dokonce ani kvůli vaření. Pro zdraví se tedy hodí dobře i kečup nebo různé omáčky vyrobené z rajských jablek.

10) Posledním ze seznamu není tak úplně jídlo. Jedná se o horký nápoj, který patří v našich končinách mezi poměrně oblíbené. Mnozí už jistě tuší, že jde o kávu. Káva je mnohem lepší pro získání energie než různé energetické nápoje. Káva totiž podle výsledků různých výzkumů povzbuzuje mnohem účinněji, než zmíněné energetické nápoje, které v sobě navíc mají mnohem větší obsah kalorií.

468x60.png

další články