5 tipů, jak si získat větší chuť k milování

Milování je přirozenou součástí každého vztahu. Bohužel, čím jste ve vztahu déle, tím se zvyšuje pravděpodobnost, že vaše sexuální hrátky ochabnou až do úplného zmizení. Pojďme se společně podívat na tipy, které vám pomohou zvýšit vaši sexuální touhu. A to jak z pozice muže, tak ženy.

Lidský život je složen ze spousty různých období, z nichž každé má nějaká svá specifika a problémy. To se projevuje nejen na naší práci a koníčcích, ale i na oblasti erotiky a sexu. Když vám bylo patnáct, představovali jste si svá milostná dobrodružství a k uspokojení vám stačil pohled do časopisu, nebo na nadměrně vyvinutou servírku. Když vám bylo přes dvacet, sex byl hlavně o nezávaznosti a nejrůznějších experimentech.

Z některých takových úletů dost možná vznikl váš dlouhodobý vztah, který se později překlopil do stabilního manželství. Jenže, jakmile přišla hypotéka, starosti a děti, najednou nemáte na milování s partnerkou či partnerem chuť. U mužů za to může hlavně únava, stres a stereotyp. Ženy se zase cítí vyčerpané z permanentní péče o domácnost, manžela a děti. K tomu se může připojit i nižší sebevědomí po prodělaném porodu.

Odchází ze vztahu sexuální přitažlivost?https://www.zivotzeny.cz/sex-a-vztahy/odchazi-ze-vztahu-sexualni-pritazlivost-neumime-sebe-pecovat/

Když se tohle všechno upraví, obě pohlaví zase začnou dohánět problémy středního věku. To znamená, že muži začnou mít častější problémy s erekcí a u žen se o slovo pomalu hlásí přechod.

Pojďme se proto společně mrknout na to, jak můžete chuť na milování úspěšně vrátit.

O rozdílnosti potřeb

Faktem je, že i když jsou ženy a muži zástupci jednoho druhu, mají ve většině případů úplně rozdílné potřeby. Případně jsou jejich cíle podobné, ale obě pohlaví k nim potřebují dospět tak trochu jiným způsobem.

Muži ke spokojenému sexuálnímu životu potřebují:

  • Dostatek stimulů a podnětů
  • Nezatěžovat se starostmi
  • Slyšet chválu
  • Alespoň občasnou aktivitu ze strany partnerky (při iniciaci sexu)

Ženy ke spokojenému sexuálnímu životu potřebují:

  • Slyšet ocenění a chválu
  • Aby všechny starosti nebyly jen na nich
  • Hlubší emocionální spojení (nežijete jen vedle sebe, ale spolu)
  • Cítit se žensky

Zjednodušeně řečeno, zatímco muži berou sex jako odpočinkovou aktivitu, během které nechtějí řešit žádné problémy, ženy, aby mohly naskočit na vlnu erotiky potřebují, aby muži převzali část jejich povinností a starostí, projevili starost a pochopení a nechali je, aby byly ženami.

I když si přístup obou pohlaví svým způsobem protiřečí, nejlepší je, když se páru podaří najít nějaký zlatý střed obou přístupů. Ženy také budou mnohem ochotnější mít s vámi sex, když se budete aktivně zajímat o váš vztah i oni samotnou.

5 tipů pro lepší milování

Nyní se podíváme na to, jaké další kroky můžete oba podniknout, aby bylo vaše milování co možná nejlepší.

Pořádně se nažhavte

Nejspíš s námi budete souhlasit. Kde není vášeň a chuť, tam není ani sexuální život. Někdy jde o problém, který má příčinu v nedostatku vzrušení ženy, nebo v tom, že má muž problémovou erekci. Řešení má naštěstí obojí.

Ženy, které mají pomalejší rozjezd mohou vyzkoušet konzumaci některých potravin a nápojů, které pomáhají zvyšovat chuť na sex. Patří mezi ně třeba čokoláda, nebo jedna sklenička vína. Muži, kteří trpí poruchou erekce zase mohou sáhnout po bylinkách, jakými je ginkgo biloba, ženšen nebo kotvičník.

Srovnání tablet na podporu erekce:https://www.muzemehned.cz/srovnani-pripravku-na-erekci/

Masáž

Možná vám to zní otřepaně, ale faktem je, že doteky pomáhají budovat sexuální napětí a touhu. Proto dlouho neváhejte a kupte si kvalitní masážní olej, kterým se můžete vzájemně namasírovat. Uvidíte, že vás pak v ložnici čekají hotové exploze vášně.

Experimentujte

Nikdo neříká, že musíte znát všechny polohy z Kámasútry. Bohatě stačí, když si sednete k internetu a objednáte si pár erotických hraček. Nemusí jít jen o vibrátory a pouta. Milování značně okořeníte i odvážnými oblečky. Nejen, že díky všem těmto pomůckám budou vaše intimní hrátky pokaždé trochu jiné, ale také si oba užijete mnohem více zábavy.

Jak si užít sex v každém věku:https://www.sexporadna.cz/sex-v-kazdem-veku/

Dělejte si radost

I když se vám může zdát, že tento bod s těmi předchozími nijak nesouvisí, opak je pravdou. Aby nedošlo k odcizení a následnému odporu k druhé osobě, je potřeba, abyste si ukazovali svoji náklonnost i jinde než jen v posteli. To znamená, že muži by měli partnerce trochu ulehčit s domácností a péčí o děti. Kromě vykonávání některých prací to mohou vyřešit tím, že alespoň jednou za týden či čtrnáct dní zavolají paní na větší úklid. Vhodné jsou i občasné dárky jako květiny, čokoláda či lístky do kina nebo na koncert. (I mimo narozeniny, výročí nebo žehlení průšvihů.)

Ženy by naopak měly muži dovolit, aby některé povinnosti převzal na sebe. (A neříkat, že to dělá špatně, nebo hůř než ony.) Za jeho aktivitu ho neměly zapomenout ocenit. Také nemusí vše hned kritizovat. Velmi dobře míněná rada je i ta, že při příchodu partnera domů na něj nezačnou hned hrnout všechny problémy.

Spěte nazí

Partnerskou intimitu posílíte i tím, že budete na společné lože ulehat nazí. Bylo prokázáno, že kontakt kůže na kůži napomáhá vyplavovat hormon lásky a štěstí. Také se dost výrazně zvýší četnost uspokojivého milování.

Další zdroje:

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy-sex/sexualni-touha-vasen-rady.A180301_144443_vztahy-sex_job

https://ladyweb.cz/

https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/clanek/co-delat-kdyz-je-vas-sexualni-apetit-vetsi-nez-partneruv-40064788

https://smaminkou.cz/

https://tajemstvizdravi.cz/6-veci-ktere-vas-udelaji-o-10-let-mladsi/

468x60.png

další články